Diskusní téma: Projekty, nápady, náměty

Datum: 04.02.2009

Vložil: Hana Pumprlová

Titulek: projektíček s názvem Proč se na týden neohřát v Africe, kde je žiraf a slonů nejvíce?

Tak jsem dnes otevřela dveře třídy Včeliček a na stole děti malovaly mapu Antarktidy a na nástěnce visela cedulka, že ode dneška děti mají nový projektík o Eskymácích od pí uč. Verči :o)...děsně mě to překvapilo(že by telepatie?), neboť i já jsem včera večer zapřemýšlela a napsala paním učitelkam i aktivním mamkám malik s projetkem o Africe, který Vám zde napíši a budu se těšit, že se k nám někdo přidá, že ho vypilujeme do uskutečnitelné podoby a že se naše děti opět malinko posunou za hranice svého vědění :o) Tak třeba po té Antarktidě...:o)
z mého maliku:
ahoj holky, dobry vecer,
kdyz je takova zima nezima, cloveka uz to ani moc nebavi, coz takhle pojekticek pro deti s nazvem "Proc se na tyden neohrat v Africe, kde je ziraf a slonu nejvice?" nejak me to tak napadlo v aute pri jizde, kdyz jsem premyslela o teplych krajich :o) Napadlo me, ze by se opet aktivni mamky mohly zaktivovat a detem pripravit tydeni projektik(vzdy dopo pr. od 8.30 do 9.30), kde hlavnim tematem bude Afrika a podtemata budou:

den 1 - zvirata v Africe (mamka nebo pani ucitelka vymysli a udela takovy referat, kde detem predstavi z fotek nebo z knizky zvirata v africe,s detmi nejake to zvire namaluje a misto nohou mu treba pricvakout kolicky, ktere deti taky namaluji, treba na pruhovano, nebo jinak, na kolickach pak zvire z papiru muze stat, nebo skupinove deti nejake zvire z afiky vybarvi nebo vymodeluji velblouda nebo co vas napadne...

den 2 - lide v afirce (mamka si pripravi referat o lidech, cernosich, arabech , beduinech, ukaze fotky , nebo z nejake encyklopedie , knizky ci casopisu .....zahraje si s detmi na beduiny, deti se zabali satky jako beduini pred pisecnou bouri...a bude to takovy karneval ala Afrika s africkou hudbou, ktera k lidem patri, deti mohou vyrabet sperky, koralky ala Afrika...

den 3. - priroda v Africe (mamka si pripravy treba nejakou pohadku nebo obrazky, knizku nebo fotky africke prirody, s detmi muze malovat pisecne duny, nebo delat vykres s dunami a potrit lepidlem a nasypat pisek, muze s detmi delat reku Nil a krokodyly, nebo pohadku o krokodylovi, nebo kreslit oazy a palmy, muze malovat more a v nem koraly a barevne ryby ....a co kdo zas vymysli....

den 4. jidlo a dobroty z Afriky - mamka si pripravy nejaky referat o africkem jidle ,ovoci, treba z netu, nebo casopisu nebo z kucharky, muze donest banan, kokosak a jine ovoce, ktere deti mohou ochutnat po malych kouscich, mohou si take treba banan namixovat a smichat s mlekem a cukrem a vyslehat si bananovy koktejl nebo nemusi, nebo si mohou z listoveho testa uplacat afircky chleba, nemusi ho jist, jen budou hnacat, a proste neco tak, co koho napadne, ve fantazii se meze nekladou....

den 5. rytmy a hudba z Afriky (mamka udela kratkou besedu o Africe, muze ji podbarvit africkou hudbou, nebo s detmi hrat na bubinky nebo na jine nastroje pripominajici africke rytmy (nejake cd bych mohla dat k dispozici s nazvem Africke rytmy :o), deti mohou tancovat jednoduchou sestavicku,take mam cd s arabskou hudbou(holky muzou tancovat s satky s penizky nebo s cepickami s koralky, nebo holky i kluci si mohou jednoduse z prouzku krepaku nejak vytvorit tanecni cernosske kostymi (jednodusse atd),

tak nesokovala jsem vas moc? jdete do toho? ktera mamka co? a kdy nebo nikdy? a co na to pani ucitelky? :o) ja bych se tam ohrala hned :o) myslim ,ze by to deti mohlo bavit a neco vice by se dozvedely o jinem kontinentu tak nejak ucelene behem peti dni :o), nestudovala jsem zadne materialy,predskolkove vzdelavaci programy, jestli vubec nejake takove existuji, je to ciste z me hlavy uplny vymysl ovlivneny unorovymi maskaraky a myslenkami na teplo...... ahoj , dobrou a napiste h.





Zpět na diskuzi