Diskusní téma: Projekty, nápady, náměty

Datum: 06.04.2010

Vložil: Hana Pumprlová

Titulek: Stojan na kola pro MŠ

Dobrý den paní ředitelko,
obracím se na Vás s prosbou o možnost pořízení (buď ze sponzorských prostředků rodičů či firem - pokusila bych se zařídit, nebo prostředků školy pokud by na to byly uvolněné, nebo prostředků z úřadu v rámci nějakého našeho projektu např. Do školy a ze školy zdravě na kole) a s prosbou možnosti umístění STOJANU NA JÍZDNÍ KOLA A KOLOBĚŽKY (nejlépe v prostorách školní zahrady, která je dostatečně prostorná, tak, aby nenarušoval bezpečnost). Stojan(y) by posloužil 3 roční období k úschovně kol a koloběžek dětí jedoucích z domácího prostředí do školky na kole či koloběžce od ranního příchodu dětí, do jejich odchodu.

Je mezi námi vícero rodičů s dětmi, které by toto velmi uvítaly, do mat. školy to máme přes dva až tři km, což jezdit na kole se jeví ekologické a ideální, pominu - li pěší chůzi, v jarních, letních i podzimních měsících bychom mohli podpořit zdravou myšenku do školy bez auta - s dětmi na kole. Jde ale o to, že současný stav, kdy nevezmeme auta, nejdeme pěšky a jedeme na kole, nemůžeme na kole dětské kolo odvézt ze školy, které tam nyní nesmí zůstat, obvzvláště, řídím-li kolo a mám na něm ještě jedno dítě, tedy uvítala bych a velmi by mi pomohlo, kdyby jsem si dětské kolo mého dítěte mohla umístit na dobu pobytu ve školce do stojanu. Rovněž jsem nedávno shrbená kolo do školky tlačila, abych mohla dítěti udělat radost, aby mohlo jet ze školky na kole. Také často vídám maminky s kočárkem, které jednou rukou drží kočárek a druhou tlačí ze školky ráno koloběžku. Rovněž se občas najdou "neukáznění" rodiče (možná však, že to neví), kteří i přes Vaše interní nařízení parkují koloběžku uvnitř školky po dobu vyučování.
Stojan by vše vyřešil a naše děti by byly šťastné.

Každý by měl mít k dispozici svůj zámek a bylo by na vědomí dáno, že za ztrátu a poškození školka neodpovídá, tedy jen na vlastní zodpovědnost, záleželo by na rodiči, zda využije této služby mat. školy pro rodiče. Stojan by byl připevněný jednoduchým způsobem do země - připevnit by jej mohl zkušený zručný rodič - zdarma, či Váš správce. Předpokládám, že jeden stojan by pro začátek stačil, děti zřejmě nepojedou všechny naráz na kole a prostřídají se, každý den také nebude hezky, případně později dle potřeby by se stojan dal přikoupit, níže uvedený nezabírá místo, je pro 10 kol či koloběžek a lze na něj napojit další stojánek.
Pokud by se rodiče dané třídy, mající o to zájem na stojan skládaly fin. příspěvky - sponz. dary, stojan by sloužil dané třídě. Pokud by stojan či stojany zafinancovala školka či úřad, sloužily by všem oddělením.

Byla bych ráda, kdyby jste nám, rodičům, vyšli vstříc a kromě Vašeho svolení nám pomohli nalézt vhodné místo pro stojan. Uvnitř mateřské školy nám je srozumitelné, že to zřejmě z bezpečnostního a hygienického hlediska nelze, zepředu školy rovněž také nenalézám místo. Pod balkóny zezadu máte dřevěné kůlnice a vedle pod schodištem je ještě volné místo - zde by mohl být stojan. Lepší varianta se mi ale jeví za budouvou Vaší ředitelny, kde stojan - případně dva stojany - dle zájmu jednotlivých tříd a rodičů s dětmi, může na trávníku těsně za budouvou stát, aniž by narušoval bezpečnost(děti do takto odlehé části zahrady spíše nechodí), je zde také branka, která se při příchodu k zahradě ráno otevře a kolo se za rožkem Vaší budovy hned zamče do stojanu(za budouvou ředitelny to nebude na očích takové lákadlo pro nevítané hosty, kteří by chtěli kolo odcizit, jako někde u plotu či vchodu školky)...

Pro úsporu Vašeho času jsem se sama snažila na internetu nalézt stojany vhodné pro školy a mat. školy a nalezla jsem jednu firmu u Plzně, která tyto dětské stojany dodáva a zasílá přepravou.

Co se týká deště, rodič by si mohl zakoupit v případě zájmu nějakou jednoduchou plachtičku a dět. kolo či koloběžku by přikryl, není tedy třeba hledat místo s přístřeškem či ho nákladně budovat, stojan by postačil.

Níže uvádím stojan vhodný pro mateřské školy přímo určený na dětská kola a koloběžky, cena stojanu s úpravou - zinek - je 3900,- Kč pro 10 kol. Doprava je 490,- Kč - 20kg.

Děkuji za Vaši odpověď, rovněž bychom se mohly sejít osobně ve Vašich úředních hodinách a prodiskutovat možnosti, moc děkuji a přeji pěkný den

Zdraví Hana Pumprlová






Zpět na diskuzi